Készüljön fel a viharokra – a lakásbiztosítás megóvhatja Önt a viharkároktól!
Magyarországon tavasszal, de leginkább a nyár folyamán viszonylag sokszor tombolnak erősebb viharok, amelyet a saját bőrünkön is tapasztalhatunk mostanában.
Ezek természetesen nem csak a kirándulási, nyaralási terveinknek tehetnek keresztbe, hanem bizony súlyos anyagi károkért is felelősek lehetnek.
Ingatlanok ázhatnak el, fák dőlhetnek ki, parkoló autók sérülhetnek meg a jégverésben, ablakok üvege törhet be, miután becsapja az erős szél, és akkor az áramkimaradásokról és a villámcsapás okozta túlfeszültség miatt tönkremenő elektromos készülékekről már ne is beszéljünk.
A legtöbben nem vagyunk időjósok, de akkor mégis hogyan lehet védekezni a viharok okozta károk ellen?
A válasz egyszerű: személyre szabott, megfelelő fedezetet nyújtó lakásbiztosítással.
A viharkárokat enyhítheti a lakásbiztosítás
Nagyon fontos az elővigyázatosság, és számos viharok okozta anyagi kár megelőzhető a rendszeres karbantartással és tisztítással.
Érdemes ellenőrizni a tető és a nyílászárók állapotát, és ha a ház előtti árokból rendszeresen visszaömlik a víz, akkor azt ki kell tisztítani, ezzel elkerülve a pince esetleges beázását.
Sokszor sajnos még a legnagyobb elővigyázatosság mellett is bekövetkezik a baj, és ilyenkor a lakásbiztosítás jelentheti a megoldást a károk fedezésére.
A lakásbiztosítások teljesen személyre szabhatóak, így otthonunk minden szegletét bebiztosíthatjuk.
Az alapcsomagot kibővíthetjük olyan szolgáltatásokkal, melyek a kerti bútorokra, dísznövényekre, elektromos eszközeinkre, az előtetőre, különleges üvegekre, sőt még akár az áramkimaradás miatt leolvadt hűtőben megromlott ételekre is fedezetet ad.
A lakásbiztosításért nem kell havonta több tízezreket fizetni; biztosítótól és konstrukciótól függően akár évi 30.000 forint alatti összegért is biztonságban tudhatjuk otthonunkat.
Most már ráadásul a kárbejelentés és ügyintézés is elvégezhető online, így a károsult sokkal gyorsabban juthat hozzá az őt megillető összeghez.
Mi a helyzet a kültéren parkoló autókkal?
Az egy teljesen tiszta helyzet, amikor egy karbantartott, jó állapotban lévő ház tetőzete megsérül az erős szél és jégverés miatt – ilyenkor a tulajdonos minden tőle telhetőt megtett az ingatlan állapotának megóvására, így nem ő a felelős a kárért.
De mi a helyzet akkor, ha egy parkoló autóra a nagy viharban rádől egy fa, ezzel milliós károkat okozva?
Ha saját fa dől rá az autóra, akkor a jármű CASCO biztosítása fedezi a viharkárt, ez talán a legegyszerűbb eset.
Ha a kidőlt fa valaki más tulajdonát képezi (legyen az akár civil, vagy közterület esetében az önkormányzat), és a jármű nem rendelkezik CASCO-val, akkor a fa tulajdonosának felelősségbiztosítása fedezheti a kárt, amely már sok lakásbiztosításnak is a részét képezi.
CASCO vagy felelősségbiztosítás híján az egyetlen mód a károk rendezésére a polgári eljárás.
Az ilyen helyzetekben is jobb a megelőzés: a kertben található fákat megfelelően gondozzuk, és ha szükséges, vágjuk le a beteg ágakat.
Ha pedig tudhatóan vihar közeleg, lehetőleg ne parkoljunk fa alá.
Legyen körültekintő a károk bejelentésekor
Már a lakásbiztosítási szerződés megkötésekor is járja körbe, hogy pontosan milyen viharkárokat térít meg a biztosító – ezzel számos jövőbeli csalódástól óvhatja meg magát.
Sőt, ilyenkor még arra is fény derülhet, hogy korábban esetleg már érte olyan kár, amit a biztosító megtérített volna, csak Ön nem tudott róla.
Azt is mindenképpen ellenőrizze, hogy pontosan mit is tart számon viharként az adott biztosító; ezt leginkább a szélerősség alapján határozzák meg.
Ha pedig káresemény következett be a vihar folyamán, akkor azt ne felejtse el időben bejelenteni (a szerződésben meghatározott időtartamon belül), hiszen ha ezt az időkorlátot túllépi, már nem lesz lehetősége kártérítést igényelni a biztosítótól.
A lakásbiztosítását idővel bírálja felül, mert bizonyos felújítások növelik az ingatlan értékét, és így alulbiztosítottá válhat.
Ha pedig szükséges, keresse fel az illetékes alkuszt, vagy biztosítót, hogy bővíteni szeretné a biztosítását.
Ez havi szinten pár száz forint többletköltséget jelenthet, de kár esetén a befizetett összeg többszörösét igényelheti.
Javíttatás előtt várja meg a kárszakértőt
A bejelentést követően a biztosítónak mindenképpen ellenőriznie szükséges, hogy valóban történt-e káresemény, és ha igen, milyen mértékű.
Ha olyan súlyosan sérül az ingatlan, hogy azonnali kárenyhítésre szorul, akkor azt még a kárfelmérés előtt is megteheti.
Senki nem várja el Öntől, hogy a sérült tető alatt éljen napokig, annak javítását elkezdheti, azonban a sérült tetőcserepeket őrizze meg, hogy a szakértőnek be tudja mutatni.
Ha a villámcsapás miatti zárlat miatt tönkremennek elektromos eszközei, azokat is mindenképpen mutassa be.
A javítást lehetőség szerint fotókkal is dokumentálja, ezzel bizonyítva a kár bekövetkeztét.
Erre azért van szükség, mert sajnos számos visszaélésre volt már példa, amikor is az illető jóval korábban bekövetkező beázást, vagy felelőtlenségből okozott kárt próbált jogtalanul viharkárként megtéríttetni a biztosítóval.
Előzze meg a bajt a Pannon-Safe segítségével!
Reméljük, hogy a cikkünknek Önt is sikerült meggyőznie arról, hogy mennyire fontos a megfelelő biztosítás, legyen szó lakásbiztosításról, CASCO-ról vagy éppen felelősségbiztosításról.
Ha megtörténik a baj, és egy nagyobb vihar súlyos károkat okoz ingatlanában, akkor utólag már nem sok mindent tud tenni a megtérítésükért.
Javasoljuk, hogy minél előbb vegye fel a kapcsolatot szakemberekkel, akik az Ön számára legideálisabb, 100%-ban a személyére szabott konstrukciót állítják össze Önnek!
A biztosítás éves díja pedig eltörpül a lehetséges anyagi károk mellett, így hát ne az ár tartsa vissza Önt a biztosítás megkötésétől.
A Pannon-Safe biztosítási szakértői készséggel állnak rendelkezésére, ha bármilyen kérdése vagy igénye akad lakásbiztosítással kapcsolatban.
Keressen minket bizalommal online, vagy személyesen az irodáinkban!
Legfrissebb bejegyzések
E-Alkusz: az applikáció, amivel végre egy kézben tarthat mindent a biztosításai kapcsán
2021. 09. 30.
Tovább a CASCO oldalra
Tovább a Utasbiztosítás oldalra
Tovább a Lakásbiztosítás oldalra
Tovább a Vállalkozói biztosítás oldalra
Tovább a Nyugdíjbiztosítás oldalra
Tovább a Lakástakarék oldalra
Tovább a Egészségbiztosítás oldalra
Tovább a Személyi kölcsön oldalra
Tovább a Lakás hitel oldalra
Tovább a Hitelkiváltás oldalra
Tovább a Közvetített termékek oldalra